Fatih Altaylı açıkça itham etti

  • Ana Sayfa
  • Fatih Altaylı açıkça itham etti
Fatih Altaylı açıkça itham etti
Fatih Altaylı açtı ağzını yumdu gözünü.. Gazete satış rakamlarına kafayı takan Altaylı rakipleri için ağır konuştu.Abone ol

Gazete Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı gazeteletin satış rakamlarının yalan olduğunu iddia etti.

Bugünkü köşesinde rakip gazeteler için "Çok açıkça yazıyorum. İtham ediyorum, HABERTÜRK dışındaki gazetelerin verdikleri satış rakamlarının hiçbiri doğru değil" ניתוח מיני מעקף קיבה בטורקיה ifadeleri kullandı.

Habertürk'ün geçen hafta cumartesi 337 bin sattığını ileri süren Altaylı, gazetelerinin Ernst Young isimli uluslararası bağımsız denetim kuruluşu tarafından denetlendiğini belirtti

Altaylı, rakiplerinin gazete tirajları hakkında işte böyle sert konuştu..

(...)Satmadıkları gazeteleri sattıklarını iddia ediyorlar. Daha da beteri, bastıkları gazeteden çok sattıkları gazete olduğunu açıklıyorlar. Basmadıkları gazeteyi satıyorlar. Geçen hafta bugün, HABERTÜRK denetlenmiş 337 bin gazete satıyor.
Biz bunu açıklayıncaya kadar 320 bin gazete sattığını söyleyen bir gazete, hemen kaleme sarılıyor ve satış adedini hemen bizim üzerimize çıkarıyor.
Çünkü denetim yok. Her şey kalemin ucunda.
Karışan yok, görüşen yok. Soran yok, soruşturan yok.
Salla gitsin.
Biri mi? Hayır hepsi.
Bizim yaptığımız tespitlerde 350 binler civarında satan bir gazete, nasıl oluyorsa oluyor her gün 401 bin sattığını açıklıyor. Ne oluyorsa oluyor satışı 399 olmuyor.
Niye?
Çünkü satış dediğin onlar için ne ki, kalemin ucunda. Yaz gitsin. Denetleyen mi var, denetleten mi var?
Herkes ama başta reklam veren kandırılıyor, daha beteri dolandırılıyor.
Sevgili okurlar.Kategori : MEDYA