Başbuğun mesajına Taha Kıvanç ne dedi?

  • Ana Sayfa
  • Başbuğun mesajına Taha Kıvanç ne dedi?
Başbuğun mesajına Taha Kıvanç ne dedi?
Taha Kıvanç, bugünkü köşesinde, Başbuğ'un Oruç Reis Firkateyni üzerinden verdiği mesajı değerlendirdi.Abone ol

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Taha Kıvanç, bugünkü köşesinde, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un Trabzon'a kadar giderek Oruç Reis Firkateyni üzerinden verdiği mesa Bağcılar tabelacı jı değerlendirdi.

Başbuğ'un Oruç Reis Firkateyni üzerinden yaptığı basın açıklamasına özel bir anlam yüklemesini Taha Kıvanç yazısında şöyle değerlendirdi:

"Benim zihnimde Oruç Reis güvertesinde Org. Başbuğ görüntüsü farklı bir çağrışım uyandırdı. Zihnim hemen 2003 yılına, Beyaz Saray'da George W. Bush'un oturduğu, Irak'a savaşın başladığı ve Saddam'ın devrildiği günlere koştu. 2 Mayıs 2003 günü, Bush, USS Abraham Lincoln uçak gemisine çıktı ve 'Başkomutan' sıfatıyla konuştu. Kendi kafasına göre 'demokrasi güçlerini' temsil ediyordu Bush ve bu anlamda amacına erişmişti. Konuşmasını yaptığı gemi köşesine 'Mission accomplished' (Görev başarılmıştır) pankartı açılmıştı. O pankart ile Bush'un sırtındaki askeri mont görüntüsü belleklere o gün kazındı. Aradan geçen şunca yıla rağmen unutulmuyor o görüntü."Kategori : MEDYA