AKPyi bitirme formülünü açıkladı!

  • Ana Sayfa
  • AKPyi bitirme formülünü açıkladı!
AKPyi bitirme formülünü açıkladı!
28 Şubat sürecinde Erbakan'a küfreden emekli Tümgeneral Osman Özbek'ten AK Parti'yi bitirme formülü...Abone ol

Aydın Nazilli'de Atatürkçü Düşünce Derneği'nin düzenlediği programda konuşan Emekli Tümgeneral Osman Özbek'in ilginç iddialarını Taraf yazarı Elif Çakır köşesine taşımıştı. Dün de Hilal TV Osman Özbek'in aynı programda sarf ettiği değişik iddiaları gündeme getirdi. Özbek'e göre, Abdüllatif Şener ve Saadettin Tantan, Demokrat Parti çatısında t yağ parçalama oplanıp, AK Parti'ye giden oyları geri alacaklar.

Demokrat Parti'nin Anavatan ile birleşmesinde etkin rol oynayan Süleyman Demirel'in en faydalı icraatını gerçekleştirdiğini belirten Emekli General Özbek, Demokrat Parti'nin yüzde 10'un üzerinde oy alacağını "adı gibi bildiğini" söylüyor.

"ŞENER VE TANTAN İÇİN OLMAZ DEMEYİN"

Demokrat Parti için, "CHP'nin oyları belli MHP'nin oyları da belli. Ama bu parti AKP'ye kaptırdığı oyları geri alacaktır. Bu kesin" diyen Özbek, Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener ile eski İçişleri Bakanı olan Yurt Partisi Genel Başkanı Saadettin Tantan'ın da Demokrat Partisi hareketine dahil olacağı iddiasını "Olmaz demeyin. Olması gereken bu" diye pekiştiriyor.

"GÖRMEDİM AMA BÖYLE BİR BELGE VAR"

Başbakan'ın 2004'de Avrupa Müzakereleri öncesinde Güneydoğu'da federatif özerk bir yapıya gidileceğinin söylendiğini, görmese de böyle bir belgenin olduğunu iddia eden Özbek, "Bunlar bunları Yüce Divan'dan daha da öteye götürür" diyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Yüce Divan'ın bile kurtaramayacağını öne süren Emekli Tümgeneral Osman Özbek, Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde Aydın Menderes'e yaptığı ziyareti çok ilginç sözlerle yorumluyor; "Bir başbakan eğer Aydın Menderes'i ziyaret ediyorsa demek ki işi bitmiştir onun. Çünkü Aydın Menderes ne söylediğinin farkında değil. Rahatsız."Kategori : POLİTİKA