Belediye Orhan Babanın villasını yıktı!

  • Ana Sayfa
  • Belediye Orhan Babanın villasını yıktı!
Belediye Orhan Babanın villasını yıktı!
Orhan Gencebay'ın villası yıkıldı. Sırada Müjde Ar ve Derya Tuna'nın villaları var. Tam 89 villa yıkılacak. Abone ol

Sarıyer Maden Mahallesi'nde bulunan ve ünlü isimler Orhan Gencebay, Müjde Ar ve Derya Tuna'nın villalarının da yer aldığı Yeni Dostlar Sitesi yıkılıyor. Boğaziçi İmar Müdürlüğü'nün aldığı karar doğrultusunda sabah saatlerinde başlatı Стол холодильный lan çalışmalar kapsamında ünlü sanatçı Orhan Gencebay'ın villası yıkıldı.

89 villadan oluşan sitenin, Boğaziçi Ön Görünüm Bölgesi üzerinde olduğu ve tapularının iptal edilmesi üzerine yıkılmasına karar verildiği öğrenildi. Boğaziçi İmar Müdürlüğü'nün aldığı karar doğrultusunda mülk sahiplerine tanınan 15 günlük sürenin dolması üzerine yıkım ekipleri sabah saatlerinde güvenlik güçleri eşliğinde Yeni Dostlar Sitesi'ne geldi. Yıkıma, önceden boşaltılmış olan villalardan başlandı. Kararın ardından evini boşaltan Orhan Gencebay'ın villası da, ekipler tarafından balyozlar ve iş makinasıyla yıkıldı.

Yetkililerin, iyi niyet göstergesi olarak bugünlük boşaltılmış olan villaları yıkacağı, Müjde Ar ve Derya Tuna'nın villaları dahil, henüz boşaltılmamış olan villalar için de süre tanıyacağı öğrenildi. Hareketliliğin yaşandığı siteye basın mensupları alınmazken, Derya Tuna gelişmeleri öğrenmek üzere site yöneticileriyle bir araya geldi. Basın mensuplarının uzaktan görüntüleyebildiği Tuna, kameraları fark edince site girişinden uzaklaştı.Kategori : MAGAZİN